TaxMachine PITy 2018/2019

Profesjonalny program do rozliczania rocznych deklaracji PIT za 2018 rok.
Rozliczysz i wyślesz do systemu e-Deklaracje wszystkie rodzaje PIT (PIT-37, PIT-36, PIT-28, PIT-36L, PIT-38, PIT-39), a także PITy pracownicze/płacowe (PIT-11, PIT-4R, PIT-8AR, PIT-8C i inne). Odliczysz wszystkie ulgi podatkowe, w tym ulgę ulgę na dzieci, ulgę na internet, ulgę rehabilitacyjną.
Zawsze bezpłatnie i bez ograniczeń, także w zastosowaniach komercyjnych, w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych. Możliwość pracy wielostanowiskowej i zdalnej.

Więcej na temat programu Pobieram program PITy 2018/2019

Wysyłanie formularzy PIT przez e-Deklaracje z programem PITy 2018/2019

Jak wysłać PIT przez internet z programem PITy TaxMachine 2018/2019?

Wysyłanie druków PIT za 2018 rok online przez Internet z użyciem e-deklaracji jest bardzo proste.

Zaczynamy od utworzenia nowego formularza PIT. Robimy to bezpośrednio na formularzu (czyli tak zwane aktywne formularze) lub z użyciem kreatora PIT. Kreator PIT tworzy wszystkie formularze PIT wraz z ewentualnymi załącznikami automatycznie, nie trzeba nawet wiedzieć, jakie formularze PIT są potrzebne.

Niezależnie od tego, w jaki sposób przygotowaliśmy zeznanie, mamy gotową deklarację w postaci formularza, poniżej widać przykładowy PIT 36 utworzony bez Kreatora PIT. Teraz aby wysłać e-pit należy nacisnąć przycisk "e-Deklaracje" na pasku narzędzi tego formularza (poniżej widać druk PIT-28, ale nie ma to znaczenia, w oknie druku PIT-36 klikamy dokładnie ten sam przycisk).

pit 28 kliknij e deklaracje

 

Pojawi się okno wysyłki e-deklaracji przez internet. Poniżej widać przykładowe okno wysyłki e-pit'a. W polu "Przychód podatnika z zeznania PIT za rok 2013" podajemy kwotę sumy przychodów podatnika (nie sumujemy dochodów małżonków!) z PIT-a za rok 2013. Następnie klikamy przycisk "Wyślij".

 

Po udanej wysyłce w polach "Status wysyłki" pojawiają się informacje o dostarczeniu e-deklaracji do systemu Ministerstwa Finansów. Widać to na poniższym przykładzie, przykład ten dotyczy innego zeznania niż powyżej.

e deklaracje 2018

 

I to wszystko, e-deklaracja jest już w systemie e-deklaracje. Możemy wyświetlić sobie druk UPO, który jest potwierdzeniem dostarczenia e-deklaracji do Ministerstwa Finansów. Robi się to klikając na przycisk "Poświadczenie odbioru" na pasku narzędzi druku PIT-a. Poniżej widać przykładowy formularz UPO.

e deklaracje potwierdzenie 2018

Słowa kluczowe

pity przez net, pit przez internet, e-podatki, pit online, e-pity online 2019, edeklaracje 2018, e-deklaracje, e-deklaracje ministerstwo finansów, e-pity